דף הבית All on 4

All on 4

All On 4, שיטה שפותחה ע"י ד"ר פאולו מאלו מליסבון, פורטוגל, בשיתוף חברת "נובל-ביוקייר" השוודית.
השיטה ומיושמת בהצלחה בעולם כבר מעל 12 שנים. 

All On 4 הנה שיטה בה מתקינים שתלים ומחברים גשר זמני - הכל באותו היום.
השיטה מתאימה לאנשים להם חסרות כל השיניים באותה הלסת או מתכננים לבצע עקירות של כל שיני הלסת (עקב מחלת חניכיים מתקדמת או הרס עמוק של הכותרות, אותן כבר לא ניתן להציל).

  
"Get the Flash Player" "to see this gallery."
בחלק קטן מן המקרים ניתן לבצע את תהליך ההשתלה גם בעזרת תבנית, שהוכנה מראש ע"י מחשב, לאחר עיבוד נתוני ה-סי.טי. של הפה ושל התותבת הזמנית הקיימת.

למי זה מתאים?
השיטה מתאימה לאנשים, המעוניינים בפתרון קבוע למערכת השיניים (לא תותבת נשלפת) -  במקרים בהם חסרות כל השיניים באותה הלסת או כל השיניים כבר "אבודות" עקב מחלת חניכיים מתקדמת או הרס, כך שאותן כבר לא ניתן "להציל".

מה העיקרון?
עיקרון השיטה הוא, שכל מקרה של חוסר שיניים- בלסת עליונה או תחתונה או 2 הלסתות גם יחד- ניתן לשיקום באותה הצורה:
התקנת 4 שתלים (בלבד) -  2 שתלים קדמיים ישרים ו-2 שתלים אחוריים בעמדה אלכסונית והרכבה עליהם גשר או תותבת (בהברגה). אין צורך בהשתלת עצם או הרמות סינוס היות והשתלים תמיד ממוקמים באזור הקדמי של הלסתות, בהם כמעט תמיד יש מקום להשתלה:  בלסת העליונה תוך מעבר תחת הסינוסים ובלסת התחתונה -  מעל וקדימה לעצב המנטאלי(אך עדיין יש דרישת מינימום לעצם -  רוחב 5 מ"מ וגובה 8-10 מ"מ).

All On 4 - במה זה שונה ועדיף על פני שיטות קיימות אחרות?
הסטטיסטיקה מראה, שבכ-70% מהמקרים בהם יש לשקם לסת שלמה בעזרת שתלים - יש צורך בהשתלת כלשהיא של עצם או הרמות סינוס. במקרים אלו הזמן שעובר מתחילת הטיפול ועד לקבלת העבודה הקבועה  הוא לעיתים שנה – שנה וחצי. במקרים אלו  מספר השתלים נע בין 6 ל-12 ללסת.

שיטת ה-All On 4  מאפשרת ביצוע השתלות, לקיחת מידות והכנת גשר/תותבת זמני/ת מוברג/ת בזמן קצר ביותר, באותו היום, או לכל היותר -  תוך מספר ימים. לאחר כחצי שנה ניתן להכין גשר/תותבת  מוברג/ת חדש/ה, אשר יותאמו באופן מדויק למנשך ולרקמות, לאחר השלמת תהליך הריפוי.

בדרך זו ניתן לקצר בזמן  ולהוזיל באופן משמעותי את כל תהליך השיקום. 

בחלק מן המקרים ניתן לתכנן במחשב את מיקום השתלים ולבצע את התקנתם בעזרת תבנית, הנבנית לאחר עיבוד נתוני ה C.T - זוהי תבנית ה-NobelGuide.
במקרים אלו ניתן לבצע את החדרת השתלים ללא ביצוע חתך אורכי בחניכיים היות והשתלים מוחדרים דרך התבנית לתוך הלסת.

שתלים זיגומאטיים
במקרים של חסר עצם קדמית או סינוסים מאד נמוכים וקדמיים - ניתן להחדיר שתלים לתוך העצם הזיגומאטית (קרויה לעיתים "עצם הפנים"). אלו שתלים מיוחדים וארוכים- בסביבות 50 מ"מ והתקנתם היא רק ע"י רופאים שעברו הכשרה מתאימה לכך.סרטון מאתר YouTube

יש ללחוץ על כפתור ה-HQ - לשמיעת ליווי מוסיקאלי ואיכות תמונה טובה יותר - יש  להמתין  מעט לטעינת הקובץ.

לפרטים נוספים -

האתר העולמי הרשמי - בשפה האנגלית, האתר של חברת "Nobel Biocare" לחצו כאן >>

אתר בשפה העברית - "Nobel-Smile"

www.nobelsmile.co.il

 

 

 

 


 

 

חדשות האתר

פורום - רפואת שיניים לציבור הרחב
יש לכם שאלות? אל תהססו, הכנסו לפורום החדש שלנו ...

צור קשר